ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA - ORATORIUM IM. BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA

Artykuły

1 procent dla Torunia

Uwaga podatnicy! Jeśli rozliczacie się ze skarbówką w Toruniu, przekażcie jeden procent swoich podatków dla toruńskich organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest TORUŃSKIE ORATORIUM, które od 21 lat otacza opieka dzieci i młodzież w naszym mieście. W ten sposób - bez żadnych kosztów - pomożecie tym, którzy pomagają potrzebującym i starają się, by wzrosła jakość naszego życia.

Od 2003 r. osoby fizyczne mają możliwość przekazywania jednego procenta swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pozarządowych działających na rzecz pożytku publicznego. Oznacza to, że zamiast oddawać cały podatek państwu, które ten dochód podzieli, jak zechce, można samodzielnie zdecydować, kto dostanie część naszych pieniędzy. Jeśli wypełniając PIT wskażemy którąś z toruńskich organizacji, nasze pieniądze posłużą rozwojowi właśnie naszego miasta. Kwota przekazywana przez jedną osobę najczęściej nie jest imponująca, ale suma wpłat od poszczególnych osób jest dla danej organizacji sporym zastrzykiem gotówki.

- Miasto od lat udziela dotacji oraz szerokiej pomocy pozafinansowej toruńskim organizacjom pozarządowym, ale to nie zapewnia pokrycia wszystkich potrzeb. Dlatego tak ważne jest, by do ich wsparcia włączali się także podatnicy. Nic ich to nie kosztuje. Wsparcie polega po prostu na przekazaniu im zaledwie jednego procenta swojego podatku dochodowego. Przekazane przez nas pieniądze trafiają m.in. na ochronę najuboższych, wychowanie dzieci, opiekę nad seniorami, rozwój nauki, sportu i kultury - apeluje prezydent Torunia Michał Zaleski.  /www. torun.pl/

Do końca kwietnia możemy rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych. Przypominamy o możliwości przekazania 1% naszych podatków na nasze Oratorium. Za wszystkie przekazane dotychczas środki na naszych podopiecznych składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczegóły na ulotkach oraz na stronie internetowej Oratorium gdzie jest umieszczony darmowy program do rozliczeń podatkowych.